top of page
URC Radio

Fresh Daily News (Новини українською) - 03/29/2022


Політика

Глава МЗС України розповів, чого Україна очікує від переговорів з Росією у Стамбулі

Українська та російська делегації ввечері 28 березня прибули до Стамбула, де відбудеться черговий раунд перемовин щодо припинення війни. Про це повідомляє турецька державна агенція Анадолу. За даними ЗМІ, обговорення триватимуть два дні за зачиненими дверима. Напередодні, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що програма мінімум на перемовинах у Туреччині — вирішення гуманітарних проблем, а програма максимум — припинення вогню. «Президент дав дуже чіткі вказівки нашій делегації: ми не торгуємо людьми, землями та суверенітетом. Це не є предметом для переговорів. Тут наша позиція залізобетонна... Ми з цікавістю чекаємо на розмови двох делегацій, щоб побачити, чи приїдуть росіяни на ці переговори з готовністю реально про щось домовлятися або просто повторюватимуть свої вимоги. Якщо ми побачимо, що настрій змінився і вони готові до предметної розмови, справа піде вперед», — зазначив Кулеба.


Війна РФ проти України

Дані про загиблих у Маріуполі, ООН просить гуманітарне перемир'я

Станом на ранок 27 березня, за час облоги Маріуполя у місті померло близько 5 тисяч людей, з яких близько 210 — діти. Дані надав ЗМІ мер Маріуполя Вадим Бойченко. За 27 діб обстрілами та бомбардуваннями РФ пошкоджено 2340 багатоквартирних будинків та понад 60 тисяч приватних, що становить 90% від загальної кількості. В облозі військ РФ залишається 170 тисяч людей. Депортовано в Росію – 30 тисяч. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш ініціює укладання угоди між Україною та РФ про гуманітарне перемир’я. Водночас Гутерреш визнав, що рішення "гуманітарної трагедії" знаходиться не в гуманітарній, а в політичній площині. Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. Про це повідомив міський голова Олександр Маркушин. За його словами, зараз іде зачистка. Він закликав людей, які виїхали з міста поки що не повертатись через небезпеку, яка лишається.


Економіка

«Велика сімка» відхилила вимогу Путіна платити за газ у рублях

Країни «Великої сімки» відхилили вимогу президента Росії Володимира Путіна платити за газ в рублях. Про це 28 березня після конференції з міністрами енергетики країн «Великої сімки» заявив міністр економіки Німеччини Роберт Габек, якого цитують міжнародні медіа. «Усі міністри G7 погодилися, що це – одностороннє і очевидне порушення наявних контрактів», – заявив він. Зокрема, за даними Reuters, міністри енергетики країн «Великої сімки» «ще раз підкреслили, що укладені договори є дійсними, і компанії повинні їх поважати». Вони також наголосили, що сплата за газ рублями є «неприпустимою» та закликали «зацікавлені компанії не виконувати вимог Путіна». Нагадаємо, 23 березня президент Росії Володимир Путін доручив перевести у рублі платежі за газ для «недружніх країн». За його словами, «недружні країни»-покупці газу за тиждень мають визначити «порядок операцій із придбання рублів на внутрішньому ринку РФ».


У Мінекономіки назвали збитки України від вторгнення РФ

Сукупні збитки України внаслідок розв’язання Росією війни сягають майже 565 мільярдів доларів з урахуванням втрат цивільного населення, ВВП та інвестицій. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка економіки Юлія Свириденко у Фейсбуці. Вона пояснила, що існує щонайменше два методи підрахунку. Перший – це оцінка втрат від безпосередніх руйнувань, другий – розрахунок втрат від загального впливу бойових дій, тобто усіх наслідків, включно з погіршенням економічної ситуації в державі, зростанням безробіття, блокуванням торгівлі, зниженням споживчого попиту тощо. Наразі найбільше, 119 млрд доларів, Україна втратила в частині інфраструктури. Зруйновано та пошкоджено майже 8 тисяч кілометрів доріг, десятки залізничних станцій та аеропорти. Далі, 112 млрд доларів, Україна втратила від потенційного ВВП у 2022 році. Ще у 90,5 млрд доларів оцінюються втрати цивільного населення. На 48 млрд доларів збитків завдано державному бюджету.


Соціум

90% американців переживають через можливе використання ядерної зброї Росією

Центром вивчення громадської думки Associated Press-NORC було проведене опитування щодо думки американців стосовно можливого використання Російською Федерацією ядерної зброї. Результати показали, що 90% респондентів занепокоєні рішеннями про використання тактичного ядерного озброєння, а майже половина виразила переживання стосовно атак на Сполучені Штати. 71% учасників опитування вважають, що російська агресія проти України загалом збільшила можливість використання ядерної зброї будь-де у світі. Водночас, Речник Путіна Дмитро Пєсков запевнив, що Росія не збирається застосовувати ядерну зброю проти країн Європи, але вона це зробить, якщо з’явиться загроза існуванню держави. Про це Пєсков заявив в інтерв’ю PBS, цитує CNN.


Технології

Турецький виробник презентував Bayraktar з українським двигуном

Турецька компанія Baykar Makina, яка створила відомий безпілотник Bayraktar, провела презентацію прототипу нового бойового безпілотного літаючого апарата (БПЛА). Фото компанія опублікувала у своєму блозі. Національна безпілотна бойова літальна система (MIUS) отримала назву Kızılelma ("червоне яблуко"), повідомив технічний директор Сельчук Байрактар. Вона буде оснащена реактивним двигуном і, як очікується, зможе злітати та приземлятися на флагманський десантний корабель Туреччини TCG Anadolu, який має стати першим у світі подібним авіамайданчиком для дронів, – йдеться в повідомленні. Безпілотник будуть використовувати в багатоцільових операціях, можливо вже цього року. Нагадаємо, що одна із провідних українських компаній “Івченко-Прогрес” підписала контракт з Baykar. Він передбачав закупівлю двигунів для нових безпілотників.


Діаспора

United Help Ukraine зібрала понад $10 мільйонів допомоги Україні

Благодійна організація United Help Ukraine впродовж кількох тижнів від початку війни зібрала понад $10 мільйонів пожертв від жителів Штатів, що буде витрачено на гуманітарну й медичну допомогу для України. Про це повідомила президентка організації Марина Байдюк. За її словами, станом на сьогодні більше 100 тонн уже відправлено в Україну. Вона підкреслила, що цю допомогу збирають не лише українці й вихідці з України, але й звичайні американці, «які теж уболівають і намагаються допомогти українському народові, як тільки можуть». Активістка також розповіла, що крім фінансової підтримки люди допомагають зібрати медичні засоби, обладнання й ліки. «Для нас є цінним все, чого потребують українські лікарні й шпиталі. Ми отримуємо з України списки, що саме необхідно прямо зараз»,- зазначила глава благодійної організації. Вся допомога прямує літаками до Польщі, звідки машинами на склади біля Львова, а далі вантажівки розвозять допомогу по українських містах, де вона більше за все потрібна.


Погода

У вівторок, 29 березня, у Чикаго буде хмарно з проясненням, увечері можливий невеликий дощ. На стовпчиках термометрів +3…+5˚C.

В Україні буде тепло, але вітряно, у деяких областях дощитиме. Вдень від 12 до 17 градусів тепла.




Новини на #URCRadio виходять за підтримки: - Svoboda Express

6 views0 comments

Kommentare


bottom of page