top of page
Writer's pictureРостислав Пелех

Співбесіда при прийомі на роботу – як вдало пройти


Кожна доросла людина хоча б раз стикався з такою проблемою, як співбесіда з роботодавцем при прийомі на нову роботу. І це зрозуміло, адже будь-яка організація бажає мати у себе в підпорядкуванні як мінімум адекватних і активних працівників, яким вони будуть платити за роботу. Залежно від труднощі й від виду діяльності, в якій пропонується посада, кількість вимог зростає в сотні разів. І єдиний спосіб роботодавцю дізнатися про можливості працівника – це співбесіда з вами. І ось тут виникає питання. А як правильно підготуватися, щоб нічого не упустити, і як поводитися на самій співбесіді, щоб справити належне враження на роботодавця?

В самому початку шляху, працівникові належить пройти перший етап співбесіди. Як правило, це міні-співбесіда з роботодавцем по телефону. У цій розмові бажано точно і чітко відповідати на питання співрозмовника, так як розмова може бути як і з самим роботодавцем, так і зі співробітником, якому призначили обдзвонити кандидатів на посаду і уточнити час самої співбесіди. Зрозуміло, що такому співробітнику зовсім не цікаво якості майбутнього працівника, що він вміє і які навчальні заклади закінчив. Йому потрібно всього лише уточнити час. І чим швидше і коротше буде дана розмова, тим імовірніше, що про майбутнього працівника, складеться думка, як про пунктуальну і серйозну людину.

Далі, майбутньому працівникові, який дізнався про майбутню співбесіду з роботодавцем, слід ретельно вивчити організацію, в якій планує працювати. У сучасному світі, як правило, дана проблема вирішується досить просто. Майже всі організації мають свої сайти в інтернеті, тому потрібно уважно вивчити ці інтернет-ресурси. Чим займається організація, як довго вона це робить, які посади вакантні. Можливо, при такому вивченні, вийде знайти і інформацію про те, як проходить Співбесіда в даній організації. Чи потрібно заповнювати анкети, які питання найчастіше задають, як швидко працівникові повідомляють про результати.

Для більш успішного проходження співбесіди з роботодавцем, слід скласти невеликий перелік питань, які може задати роботодавець, і заздалегідь продумати найбільш правдиві та правильні відповіді, щоб не потрапити в халепу під час співбесіди.

Найчастіше зустрічаються такі питання:

1. Чому ви покинули колишнє місце роботи? Що вас там не влаштовувало? 2. Які у вас є переваги і недоліки? Наскільки ви конфліктна людина? 3. Що ви зможете в майбутньому привнести в компанію? 4. Чи були невдачі в минулій професійній діяльності? З чим це пов’язано? 5. Чому ви вибрали саме цю компанію, що Вас привернуло в ній?

Важливо розуміти, що не потрібно, відповідаючи на дані питання, погано відгукуватися про минуле місце роботи. Слід описати об’єктивні причини, за якими треба було змінити роботу. Наприклад, незручний графік, віддаленість від місця проживання або відсутність кар’єрного росту. В іншому випадку, про працівника може скластися негативне враження, як про конфліктному людині. Так само не слід розповідати про сварки і розбіжності зі співробітниками минулого місця роботи.

Ну і нарешті, звичайно, працівникові потрібно підготувати всі потрібні документи. Не варто брати непотрібні папери і сертифікати, які не відносяться до посади, на яку претендує працівник. Це займе зайвий час як у самого працівника, так і у роботодавця, а користі не принесе.


74 views0 comments

Comments


bottom of page