Якою була ваша реакція коли ви почули власний голос записаний на плівку чи інший записувальний пристрій? “Жах!” “Невже це я?” Очевидно, він видається якимось писклявим, огидний. Не такий чудовий і мелодійний, яким ми чуємо його в голові. Чому так відбувається і як нас чують усі інші? Що ж відбувається з нашим голосом?
Як ми чуємо навколишній світ
Зануримося трохи в анатомію. Як побудоване вухо? Воно, по суті, складається з трьох частин: зовнішнє вухо, середнє і внутрішнє.
Зовнішнє вухо на те і зовнішнє, бо воно знаходиться на зовнішній частині голови. Це те, що ми бачимо. Воно відкриває вушний канал, а барабанна перетинка відділяє його від середнього вуха.
Середнє вухо включає в себе три кісточки: молоточок, коваделко і стремінце. Вони підсилюють звук і передають сигнал у внутрішнє вухо.
Внутрішнє вухо – це останній ланцюжок у зв’язку з мозком. У ньому знаходиться завиток де звук вже перетворюється в кодований сигнал, який передається мозку для розпізнавання через слуховий нерв.
По суті, будь-який звук, який сприймає наш мозок, – це серія коливань. Вібрація проходить через три кісточки середнього вуха і передається у вушний завиток.
Як ми чуємо власний голос
Є два шляхи, якими звукові коливання потрапляють у наш мозок – повітрям і через кістки.
Повітрям. Так ми слухаємо музику, голоса рідних нам людей, навколишній світ, а також власний голос у запису.
Через кістки. Так ми сприймаємо свої внутрішні шуми, в тому числі коливання голосових зв’язок.
Отже, коли ми чуємо власний голос, ми чуємо змішаний звук -той, що передається по повітрю і “внутрішній голос”, приглушений кістками. І цю особливу інтонацію нашого голосу, таку рідну нам, на жаль, чуємо виключно ми самі.
Comments